Categories
HOME

Me lëng limoni dhe të bardhë veze do ta bëni fytyrën tuaj të duket e pastër dhe e bardhë porsi bora

Ju nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj! Ne definitivisht nuk rekomandojmë ki rurgji plastike, por përzierja e mëposhtme e përbërësve natyral do t’ju ndihmojë qëllimin tuaj.

Ju do të dukeni shumë më të rinj se sa keni imagjinuar ndonjëherë!

Kjo maskë natyrale e fytyrës përmban vetëm tre përbërës:

Përbërësit :

1.2 lugë çaji vaj kokosit.

1 Veza e bardhë.

½ lugë çaji lëng limoni.

Udhëzime:

Hidheni vezën në një tas, ndani të bardhën e vezës nga e verdha e saj, dhe përziheni me një pirun derisa të shkrihet. Pastaj, shtoni lëng limoni dhe vaj kokosit dhe përzieni mirë. Kjo është e gjitha!

Pastaj, lani fytyrën mirë me ujë të vakët dhe sapun, mbajeni atë të thatë me një peshqir, dhe aplikoni maskën. Përdorni gishtat dhe lehtësisht masazhoni fytyrën në lëvizje rrethor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.