Categories
HOME

Flokët do të rriten si bari dhe sytë tuaj do të jenë si të shqiponjës: 3 lugë gjelle në ditë nga kjo përzierje e mrekullushme

Shumë prej nesh kanë një problem me flokët e tyre, por edhe me një shikim të dobësuar. Edhe për këto probleme ka një zgjidhje nga mjekësia popullore. Të gjithë ju që duhet të bëni është të hani këtë përzierje të plotë me ushqime të shëndetshme, për të përmirësuar shikimin tuaj dhe shëndetin e flokëve tuaj.

Pas disa përdorimeve të përditshme, do të vëreni një përmirësim të ndjeshëm dhe do të ndiheni shumë më mirë.

Përbërësit e kërkuar:

200 gramë vaj prej liri.
4 limona.
1 kg mjaltë.
3 thelpinj hudhur.

Përgatitja: Pastroni hudhërën të bardhë dhe vendoseni në një blender së bashku me 4 limona dhe bëni një përzierje të dendur. Shtoni në këtë përzierje vajin e lirit, mjaltin dhe vazhdoni duke përzier. Transferoni përzierjen që rezulton në një kavanoz, mbylleni dhe vendoseni në frigorifer.

Konsumoni një lugë gjelle e përzierjes gjysmë ore para një vakt, por konsumoni me një lugë druri. Ju duhet të konsumoni 3 herë në ditë, para ngrënies, dhe kjo përzierje do të përmirësojë gjendjen shëndetësore dhe do të veprojë në mënyrë preventive për shumë sëmundje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.