Categories
HOME

Do te keni kthim pas/ Astrologia Meri parashikon horoskopin javor 15-21 Qershor te detajuar per cdo shenje

MERKURI I KUNDERT NGA DT 18 QERSHOR

2020 DHE PARASHIKIMI ASTROLOGJIK JAVOR

MESAZHE KARMIKE

NE nje periudhe me shume ndikime planetare qe bombardojne jeten tone Merkuri kthehet ne rrugetim te kundert nga dt 18 Qershor deri ne 12 Korrik

Ky kthim mbara do filloj nga grada 14 e Gaforres dhe do mbrij deri ne graden 4

Interesant eshte fakti se Merkuri do jete shoqeruar ne kete rrugetim nga yjesia e qendrueshme Seiro

Nje Drite do ta shoqeroj mendimin ne kete rrugetim te kundert

Merkuri ne Gaforre tregon rikthimin e mendimeve tek e kaluara. Do perpiqemi te zgjidhim probleme te se kaluares. Kujtimet do na emocionojne dhe do na cojne ne udhetime te largeta me mendime

Merkuri i kundert mund te sjell veshtiresi ne jeten tine sociale
Shume ndikime karkime nga barra e gjerave te cilat i mbartin si ceshtje nga e kaluara te pazgjidhura por edhe nga energjia e jeteve te tjera

Ceshtjet familjare personat e afert te familjarizuar do fillojne te na preokupojne

Keqkuptime mesazhe nga e kaluara njerez qe rikthehen ne jeten tone do duhen patur kujdes

Kujtimet gjithashtu. Veshtiresi dhe pengesa do kete ne

1marveshje bashkepunime kontrata dhe vendime te rendesishme

2Shkembime tregetare

3mesazhet takimet udhetimet shkrimet

4Cdo gje qe ka lidhje me elektricitetin elektroniken makina kompjutera telefona

5Shkresa zyrtare

6perballje ligjore

Dashi

Kujdes me ceshtjet familjare dhe rikthim problemesh ne biznese familjare ndertime hotele bashkejetesa trashegimira dhe rithim te dikujt te afert nga e kaluara

Demi

Bashkepunime apo marreeveshje per bashkepunime me miq shoke apo jeta juaj sociale do marre nje kthim mbrapa Kujdes me marredheniet shoqerore dhe jeten errotike e mbleksur ne shoqeri

Binjaket

Ceshtje te rendesishme ngaterresash ne aspektin ekonomik apo ne jeten personale do shtrohen para jush Kujdes me shpenzimet dhe investimet

Gaforrja

Jeta juaj ne pergjithesi do komplikohet ne shume aspekte Ne komunikim do keni keqkuptime ne plane do keni kthim mbrapa dhe ne jeten personale rremuje

Luani

Ceshtje te ligjit apo te kundershtareve te fshehte do kthehen ne jeten tuaj Kujdes me punen apo me ndryshimet qe doni te beni pasi situatat komplikohen

Virgjeresha

Do ritheheni ne komunikim ne lidhje me nje person te rendesishem te afert apo me nje plan tuajin Por duhet te keni kujdes Ky rithim mund te jete ngatrresatr

Peshorja

Nje ceshtje e rendesishme karriere vjen perseri para jush por edhe nje perballje me epror apo me njerez te ligjit Ceshtje qe kane te bejne me jeten personale do shtyhen

Akrepi

Do jeni ne nje periudhe ku mund te rishikoni mundesite dhe horizontet tuaja dhe te rregulloni edhe nje here ato pune apo bashkepunime qe i keni lene pergjysem Ne jeten personale rikthehen shanset per sqarim

Shigjetari

Ceshtjet ekonomike apo te trashegimive rikthehen per tu zbatuar apo per tu plotesuar Ju duhet pak me shume qetesi psikologjike qe tu shkoni me rregull ngateresave ekonomike

Bricjapi

Ne fushen e bashkepunimeve marrveshjeve tregetise dhe jetes ne cift do filloj nje periudhe rregullimi te gabimeve nga e kaluara Kujdes me hapjet e reja

Ujori

Ju rikthehet nje mundesi e nje pune e cila ju ishte marre padrejtesisht nje vit me pare Por a duhet te jepni gjithcka kjo duhet per tu pare Nese ndjeheni mire fillojeni ne te kundert mos beni hapa te rinj

Peshqit

Ju keni rikthim te jetes suaj errotike fuqishem por me persona nga e kaluara te cilet e kane komplikuar jeten tuaj ose e kane zbukuruar Ky rithim ose nderq nje gabim te se jkaluares ose e bene me te madh gabimin

Leave a Reply

Your email address will not be published.