Categories
HOME

Me ne fund, erdhi koha qe t’iu themi lamtumire dhi.mbjes se kyceve, kembeve dhe shpines me kete recete

Qëndrimi i trupit jo në mënyrën e duhur është një nga arsyet kryesore të dhimbjeve në këmbë, në kyçe dhe në shpinë. Me qëllim që të parandaloni kom.plika.cione të mëtejshëm është e rëndësishme që të rregulloni qëndrimin tuaj.

Ne do t’iu prezantojmë një recetë 100% natyrale që lehtëson dhi.mbjen dhe forcon në mënyrë efektiv gjunjtë, ko.ck.at dhe kyçet. Kjo recetë e mahnitshme sjell efekte jashtëzakonisht pozitivë dhe e ka origjinën nga Greqia e lashtë.

Përbërësit

-50 gr kokrra gruri

50 gr fara luledielli

3 lugë gjelle rrush të thatë

3 lugë gjelle susam të bluar

50 gr fara kungulli

lugë gjelle fara lini

-1 kg mjaltë lulesh të egra

Përgatitja

Vendosini të gjithë përbërësit në një tas të madh, përziejimi mirë dhe vendoseni përzierjen në një kavanoz qelqi.

Përdorimi

Konsumoni 1 lugë gjelle të përzierjes përpara se të hani mëngjes dhe drekë. Është absolutisht efektive dhe do të përmirësojë dhe do të rivendosë elasticitetin e tendoniva dhe ligamenteve, si dhe do të forcojë muskulin e zem.rës dhe kyçet.

Një tjetër il.aç shtëpiak me shumë përfitime dhe jashtëzakonisht efektiv kundër dhim.bjes në kyçe, këmbë dhe shpinë është xhelatina organike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.