Categories
HOME

SOTQimet dhe pushi mbi buze na e hoqen trurin/ Kjo eshte receta BIO qe do jua heqe qafe qimet njehere e mire

Heqja e qimeve te fytyres per femrat eshte nje nga gjerat me te bezdisshme po ashtu edhe metodat e dhimbshme per t’i hequr ato..
Qe ndonje gojelig, larg qofte, t’ju identifikoje me partnerin tuaj ju zgjoheni ne mengjes dhe i vini vetes qellim te eleminoni ato 5 qimet e mbetura mbi buze.

Zgjidhni gjithmone menyren me pak te dhimshme dhe efektive jo ato torturuese si piskatorja, depilimi me pe, strisha e dyllit apo depilimi me sheqer.

Shume menyra qe ju keni provuar nuk kane arritur rezultatin e duhur, por si mund t’i hiqni qimet lehtesisht? Sot do ju tregojme nje menyre natyrale dhe te thjeshte te cilen mund ta praktikoni ne shtepi.

Perberesit qe ju duhen per pergatitjen e maskes jane:

– 2 te bardha veze

– 1 luge gjelle miell bajamesh

– 1 luge çaji sheqer kaf pluhur

Ne nje ene shtoni gradualisht miellin e bajameve dhe sheqerin kafe dhe te dy perberesit perziejini me njeri tjetrin.Te bardhat e vezeve i rrihni derisa te krijohet shkume . Me pas i perziejini te gjithe perberesit ne nje ene dhe shtoni disa pika vaj ulliri sipas deshires ose çfaredo lloj vaj esencial te keni ne shtepi.

Pasten e pergatitur vendoseni siper buzes se siperme ku dhe dalin mustaqet dhe mbajeni per 5 minuta deri ne momentin qe ajo te thahet. Me pas duke masazhuar ne forme rrethore hiqeni nga fytyra.

Pas heqjes se maskes keshillohet perdorimi i nje kremi hidratues. Rezultati do j’u lej pafjale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.