Categories
HOME

Konsumojeni kete ushqim qe te mos prekeni nga viruset,Blerina Bom/baj na tregon sekretin

Dietologia Blerina Bombaj ishte e ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku dha disa këshilla rreth ushqimeve që duhen konsumuar për të rritur imunitetin në këtë periudhë fr. ike nga vi. ruset që po qarkullojnë.

Blerina sugjeroi konsumin e pesë vakteve në ditë, duke vënë theksin te marrja e vitaminës C përmes agrumeve dhe specit të kuq, konsumin e erëzave, propolisit si edhe hudhrës, që sipas saj është antibio. tiku më i mirë natyral që lu. fton në maksimum agresorët.

“Për të qenë korrekt, nuk mund të themi se janë shëruar njerëzit nga koronavirus se kanë ngrënë hudhër, por se i marrim këto ushqime që mbrojnë sistemin imunitar, nuk bëjmë asnjë të ke. qe”, tha ndër të tjera ajo

Leave a Reply

Your email address will not be published.