Categories
HOME

Pas ndarjes nga Bearti, Tea nuk duron dot më dhe shihni ç’bën

Tea dhe Bearti nuk janë më bashkë dhe lajmin tashmë e kanë konfirmuar të dy. Tea u përgjigj me “Po”, kur e pyetën nëse është ndarë ndërsa Bearti kërkoi që kjo temë mos të hapet më pasi nuk do drama.

Pas ndarjes së bujshme, Tea mesa duket nuk i ka duruar dot më mesazhet, komentet e shumta që e pyesnin dhe ka vendosur të mbyllë llogarinë e saj në Instagram.

Kjo është hera e dytë që ish-konkurrentja e merr një vendim të tillë pasi kujtojmë që kështu ndodhi edhe pasi u zbulua lidhja e saj me Beartin, që gjithashtu bëri bujë të madhe.

Categories
HOME

Xheisara: Mami më thoshte ik lësho lopët, e gënjeva dhe erdha nga Burreli me furgon

Këngëtarja e njohur, Xheisara ishte e ftuar sot në emsionin “Rudina” në Tv Klan, ku gjatë intervistës foli edhe për fillimet e saj në muzikë. Xheisara ka treguar se mori pjesë në “X Factor” pa i treguar prindërve.

Në atë kohë këngëtarja jetonte në Burrel dhe mamaja e saj nuk e besonte se e bija dinte të këndonte.

“Unë vija nga Burreli që të merrja pjesë në “X Factor”, kam qenë 15 vjeç, unë i thoja mamit kur shikoja “X Factor” që një ditë do jem unë atje dhe unë do të fitoj. Dhe mami më thoshte ti do fitosh? Ti ik lësho lopët atje në fshat, s’je ti për të dalë në televizor.

Mami nuk besonte që unë vërtet dija të këndoja sepse thoshte ku do dalësh ti me talent. Ne jetonim në qytet, por shkonim çdo fundjavë fshatin e babait dhe mami për t’u tallur me mua thonte ti mund të këndosh kur të lëshosh lopët.

Pastaj një ditë të bukur unë pashë që po bëheshin kompeticionet e “X Factor” dhe i them mamit më duhen 10 mijë Lekë për në shkollë, kam një projekt për të bërë. Ma jep mami 10 mijë lekëshin, paguaj furgonin, vij në Tiranë, hip autobuzin, vij në Klan, marr pjesë, fitoj, më thonë që duhet të vish 4 ditë të tjera.

Të 4-ta herët me 10 mijë Lekë borxh dhe një ditë të bukur isha në divan dhe e dija se kur do dilja dhe po shikoja emisionin. Dal unë dhe mami që po shikonte televizorin, më shikon mua dhe më thotë ku je aty ti? Dhe i thashë eh dola një ditë dhe lëshova lopët. Që prej asaj dite mami nuk më pengoi kurrë më”, tregoi Xheisara.

Categories
HOME

I propozoi për martesë, Can Yaman flet për dasmën me prezantuesen italiane

Në muajin Shkurt Can Yaman ndërmori hapin e madh dhe i propozoi për martesë prezantueses italiane, Diletta Leotta. Aktori me origjinë shqiptare dhe shumë i famshëm nga telenovelat turke i bëri një propozim për martesë në qiell partneres së tij.

“Diletta dëshiron të martohesh me mua? Të dua, Can”, shkruhej në pamjet e publikuara në rrjet nga propozimi i aktorit.

Së fundmi Can më një intervistë për “Vanity Fair”, ka treguar se dasma do të bëhet pa zhurmë sepse ai nuk i bën gjërat me shumë fjalë.

“Unë jam një person që veproj pa u menduar gjatë, pa bërë shumë fjalë. Besoj se instinkti është në emër të Zotit, por le ta lëmë surprizë”, tha Can i pyetur për dasmën.

“Është një dashuri besnike, për të cilën unë marrë përgjegjësitë e mia. Unë kam shumë respekt për të, për marrëdhënien tonë dhe premtimi ynë i parë ka qenë konfidencialiteti”, u shpreh aktori për marrëdhënien me Dilettën.

Lidhja e tyre u zbulua në fillim të këtij viti nga revista “Chi”, e cila publikoi foto të çiftit në momente private.

Më pas edhe vetë ata e konfirmuan lidhjen duke postuar foto me njëri-tjetrin.

Categories
HOME

Andin e lënë nervat në baltë, pasi pa Jaseminën në takim me djalin e ri: Pse të mori ai në krah

Takimi i Jasminës me djalin më të ri në emision, Geljanin ka çoroditur Andin. Mbajtja në krahë e Jasminës ka sjellë reagimin e Andit, i cili e krahason me akrepin.

Ndërsa vajza e ka sqaruar momentin se përse ai e mbajti në krahë. “Geljani më mbajti në krahë sepse rruga aty ishte shumë e shkat ërruar e nuk ecej”, tha Jasmina.

“Jasmina është si horoskopi i saj, akrep që të thumbon”, tha Andi. “Pse mo Andi dhe unë akrep jam, jam shumë pozitive”, tha Sara.

Categories
HOME

Plas keq sherri/ Princi i tha: E do Andin vetëm për letrat amerikane, i kthehet keq Jasemina: Je me fat që je këtu se do merrje një përgjgje….

Komenti i Princit ka sjellë reagimin e menjëhershëm të Andit dhe Jasminës pasditen e sotme në Për’Puthen.

Ai tha se vajza del me Andin vetëm për letrat amerikane dhe asgjë tjetër. Ndërsa Andi e ka kundërshtuar deklaratën e tij.

Princi: Është mace me lesh manjoz është një sëmundje dhe kapet pas letrave amerikane. Andi: Unë jam rritur në Kosovë, jam ndërtues jam vetvetja dhe jam shumë krenar, e ke përmend shumë herë këtë.

Jasmina: Falëndero faktin që je pjesë e emisionit e je ulur aty që të respektoj. Princi: Unë e respektoj atë.

Jasmina: Të më tregojë ai mua pasaportën amerikane? Jasmina: Andi atij mos i kthe përgjigje se nuk e meriton.

Categories
HOME

Ledjana u zu keq me nënën e Antonelës, pasi ajo nuk la gjë pa i thënë: Ta la vajza ime Mevlanin ty se ti je…

E pranishme në studion e Përputhen sot ishte e ëma e Antonelës, Donika. Ajo ishte e pranishme për të dëgjuar me veshët e saj Mevlanin teksa fliste për situatën e tij me të bijën.

Mevlani tha se “jeta vazhdon, dhe se njeriu kërkon më të mirën për veten e vet. Shkuan si shkuan gjërat, si do që shkuan, gjërat kalojnë dhe shpresojmë më të mirën për dikë”.

“Antonela ka bërë një gjë të mirë, se ndoshta mos ishte ajo nuk do të ishit bashkë me Ledjanën,” i tha e ëma e Antonelës.

“Ti më ke thënë fjalë shumë të mira mua, dhe madje dhe kur jemi takuar këtu me juve, i ke thënë në sytë e mi Antonelës, mos e sulmo se eshtë vajzë e mirë,” ndërhyu Ledjana.

Categories
HOME

Habit Edi Rama, i thotë pronarit të fasonerisë: Merr punëtorë nga Bangladeshi dhe mos u mëso shqip se fillojnë ata…

Gjatë fushatës elektorale të cilën e ka zhvendosur këtë të martë në Shkodër një pronar fasonerie i tha kryeministrit Edi Rama se sipas tij, nuk ka fuqi punëtore. Pas kësaj ‘anke se’ ai propozoi që të marrë punëtorë nga Bangladeshi apo Afganistani dhe se ligjin për këtë gjë, ai e ka kaluar tashmë.

‘Ne kemi kaluar ligjin e ri për të huajt që është shumë i thjeshtë. Nuk ka më fare nga ato procedurat e t mer rshme.

Sa të fillojnë me mësu shqip, fillo ndërroi se i futet k rimbi, jo politika, jo demokracia jo më the të thashë’, tha Rama.

Kujtojmë se gjatë qeverisjes 8 vjeçare të Edi Ramës nga vendi janë larguar më shumë se 500 mijë shqiptarë pikërisht nga problem i varfërisë dhe papunësisë.

Edhe 10 ditë më parë i njëjti kryeministër që premtoi në mandatin e parë 300 mijë vende pune, por pas 8 vitesh në fakt bëri që të largohen nga vendi rreth 500 mijë shqiptarë, ka konfirmuar se tashmë ardhja e të huajve për të punuar në Shqipëri ka nisur. Dhe sipas Ramës, ky fenomen po ndodh pasi shqiptarët janë dembelë dhe rrinë gjithë ditën në kafene.

Categories
HOME

Qenka zënë keq Ledjana me nënën e Antonelës/ Ajo e paralajmëroi: I foli edhe një herë nënës sime ashtu do të…

Mamaja e Antonelës ishte e ftuar ditën e sotme në “Për’Puthen”, ku u përball me Ledjanën dhe Mevlanin. Mamaja e konkurrentes i tha Mevlanit se nuk ishte për vajzën e saj dhe nisi një debat i fortë.

Në një moment Ledjana iu drejtua mamasë së Antonelës me “Kjo” dhe konkurrentja humbi toruan duke u çuar për t’u larguar nga studio.

“Kjo? Kush është kjo? Kjo ka një emër dhe të jetë hera e fundit që sillesh kështu me prindin tim. Mos guxo t’i sillesh prindit tim kështu. Olsa nuk e duroj dot këtë situatë”, tha Antonela.

Categories
HOME

Basha u jep premtimin e madh fermerëve shqiptarë: Po më votuat 4 vitet e para do u jap 100 milionë euro çdo vit

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, e ka mbyllur turin e tij në qytetin e Korçës me takimin që pati me fermer të Dvoranit. Fermerët u ankuan tek Basha për mungesën e ndihmave nga shteti, si dhe thanë si problem mungesën e frigoriferëve dhe tapitë e tokave që thonë se ende nuk i kanë marrë.

Campaign, Basha and PD coordinators accuse the government: On April 25,  Rama loses and Albania wins, it has failed with all its promises - Politike

“Këtu në fshatin tonë, për mendimin tim janë tre probleme kryesore. E para është njëherë me këto tapitë e tokave të cilët po vuajmë dhe nuk i kemi rregulluar. E dyta, është me shitjen e produkteve në qoftë se ekziston një mundësi, sepse ishim një radhë me Taulantin edhe vajtëm u ankuam për mungesën e frigorigerëve. Ishim shumë keq në atë fazë dhe sa na u tha nga ministri i atëhershëm, nuk e di kush ishte, Çuçi apo nuk e di kush ishte.

Tha pse nuk i bëni frigoriferët me oksigjen por të gjithë këta i kanë bërë me gjak ato frigoriferë me ato kushte, më mirë thuaj unë nuk kam mundësi t’ju ndihmoj. Dhe e treta, është në qoftë se ekziston ndonjë mundësi për qarkullimin e këtyre traktorëve sepse hasim probleme me policinë. Dhe ne nuk e përdorim zakonisht shumë këtë por nëpër xhepat kështu që komunikojmë me arat. Unë për vete i kam bërë ato kartat por ato po mbarojnë.” – u shpreh një nga fermerët.

Basha përsëriti zotimin e tij se qeveria e ardhshme do të jap 100 milion euro çdo vit subvencione për fermerin shqiptarë. Ai gjithashtu tha se një nga sektorët që do të mbështetet do jetë agroturizmi.

“Pas këtij, katër vjeçarin e parë do të japim 100 milionë euro subvencione çdo vit për fermerin shqiptarë. Do ta vendosim pra në pozita të barabarta me fermerin e Maqedonisë së Veriut dhe të Kosovës të paktën. Ata e marrin mbështetjen nga shteti dhe e sjellin me çmim më të ulët. Normalisht qytetari shqiptarë edhe po mos të ishte në këtë krizë të thellë ekonomike që është do të zgjedhë një çmim më të arsyeshëm. Imagjinoni tani që kriza ua ka zbrazur xhepat.

Basha Pledges Minimum Wage Of EUR 400 If Elected - Exit - Explaining Albania

Categories
HOME

Gruaja poqi kekun në sobë, burri kur e shikon vë kujën: Pse e poqe moj na bërë gjëmën

Strudeli që kushtoi 40 mijë Euro. Alberto Vazzoler, ish dentisti 52-vjeçar nga San Donà di Piave në Tetorin e vitit 2016 fshehu paratë tek soba duke mos i deklaruar tek au to rite tet tatimore, por e fejuara e tij i bëri gj ëmën, pasi në furrën ku gjendeshin Eurot ajo poqi një strudel.

Silvia Moro, e fejuara e dentistit është përgjuar nga au tor itetet, dhe në një sms të dërguar motrës së saj, ajo shkruante “Kam bërë një ga fë, kam pjekur strudelin në furrën ku ishin 40 mijë Euro të cilat u do gjën”.

Kjo provë është bërë e ditur dijen e djeshme kur Vazzoler ka dalë para gjyk a tës, pasi është në he tim për mosdeklarim të ardhurash.

Por kjo nuk është hera e parë që 52-vjeçari është në h eti m. Në vitin 2011 ai u p ad it për eva zion fiskal, një ak uz ë nga e cila u lirua në tetor 2017. Ai u arr.estua përsëri në maj të 2018 për të njëjtën akuzë

Sipas mediave italiane të cilat u referohen he ti me ve, ai nuk ishte pothuajse asnjë nga pasuritë që posedonte në emrin e tij, për tu shm ang ur de ty rim eve ndaj shtetit. Au tori tet et kanë se kue stru a shtëpia të cilat ishin shumë luksoze si dhe makina.