Categories
HOME

Ada kërcen në studio, shikoni veprimet e Edit teksa i shikon të pasmet

Jurgeni ka realizuar një vallëzim bashkë me Adën.

Gjatë kohës sa dyshja vallëzonin, Edi njëri nga konkurrentet i cili ka pasur edhe takim me Adën bënte veprime me gjestikulacione.

Këtë e dalluan edhe konkurrentët e tjerë teksa ia tërhoqnin vëmendjen megjithatë ai nuk ndalonte.

Ndryshe, Ada bashkë me Edin janë një nga konkurrentët më të komentuar në program./Lajmi

Shiko videon:

Categories
HOME

Italia merr rekordin kungullit më të madh të botës me peshë 1.226 kg (fotot)

Italia ka marrë dje stafetëne rekordit botëror për kungullin më të rëndë në botë, duke kaluar pararendësin me më shumë se 30 kilogramë.

Superkungulli 1226 kg ishte rritur në fermën Agritalia, në Peccioli pranë Livornos.

Fermeri fitues, 39 vjeçari Stefano Cutrupi ka marrë edhe herë të tjera rekordin Guinness me produktet e tij.

Ai tha: “Është një kënaqësi e madhe. Prapa rezultatit qëndron një punë e madhe, studime e sakrifica. Shërbimet për një kungull të këtyre dimensioneve zgjasin për 180 ditë të vitit, që prej mbjelljes në sezonin e marsit”.

“60 ditë nevojiten për strukturimin e bimës dhe pjesa tjetër për rritjen e kungullit me të cilin duhet të jetosh çdo ditë, në çdo kusht atmosferik, duke ndërhyrë për ushqimin e tij dhe shtytjen në maksimum të potencialit.”

Tanimë kungujt më të mëdhenj të kompeticionit italian do të dërgohen  në Shtutgart të Gjermanisë, ku pritet të zhvillohet kampionat evropian i kungujve më të mëdhenj.

 

Categories
HOME

Pas ofendimit drejt Mikelës, të gjithë në gjithë studio acarohen me Jurgenin

Dekarata e Jurgenit për Mikelën se “ajo po tregon edukatën familjare” nxiti reagimet e vajzave dhe djemve në “Për’puthen”.

Jurgeni i tha Mikelës se nuk i pëlqejnë takimet e saj, pasi preket me djemtë që në takimin e parë, ndërkohë që “nuk e dimë çfarë mund të presim nga takimet e saj të dyta e më tej”.

Mikela e kundërshtoi ashpër konkurrentin, duke theksuar se ajo bën çfarë të dojë në takimet e saj dhe se Jurgeni nuk është në takimet e saj.

Por debati agravoi më tej, kur Juri i tha Mikelën “po tregon edukatën familjare”.

Mikela: Kujt po i intereson që s’të pëlqen ty?

Jurgeni: Po tregon edukatën familjare? Mos fillo të qash më mori mami në telefon…

Mikela u largua nga studio, ndërsa vajzat e tjera kundërshtuan Jurin.

Ritvana: Ti nuk ke turp fare! Ç’të duhet more. I vure kapakun me këtë që the!

Po nëse një vajzë do i afrohej Jurit, çfarë do bënte ai vetë?!

Tola: Nëse një vajzë të afrohet, ti do e largoje?

Jurgeni: Normalisht që jo

Tola: Jo vetëm ti, po asnjë nga ju, të tepërta këto komente, çdo kush bën çfarë do!

Categories
HOME

Kush surprizoi kë? Një dhuratë gjigante zbret nga skena e “Për’puthen”

Në përfundim të takimit të Adës me Jurgenin, konkurrentja ua surprizua nga një djalë tjetër në studio.

Një arush gjigant u zbrit me litra nga pjesa e sipërme e skenës drejt e përballë Adës.

Bajo tha se dhuratën e bëri sepse e ndjeu. “Çdo gjë e bëj se e ndjej, më vijnë spontanisht për Adën. Nuk e bëj për t’i kërkuar takim”. Adës i pëlqeu dhurata dhe “në këmbim” i dhuroi një puthje konkurrentit.

Me të ajo ende nuk ka bërë një takim jashtë studio së “Për’puthen”, por mbetet për t’u parë nëse ai do të zgjedhja e Adës për javën tjetër.

Categories
HOME

Ada “e tërbon keq” Jurgenin në takim: Emocion që nuk e përshkruaj dot me fjalë

Ada zhvilloi takimin e parë me Jurgenin, i cili u shfaq i emocionuar pranë saj.

Ada: Si po ndihesh?

Jurgeni: Mirë me thënë të drejtën, me një femër si ty… Ke treguar që me atë qetësi, ke fituar simpatinë e shumë njerëzve. Ke bërë zgjedhje të gabuar për Eduartin

Ada: Qielli me tokën të bashkohet… me të e kam mbyllur

Ada: Më kujtohet një reagim joti, kur the se nëse gocat e tjera janë të bukura, ti je ekstremisht e bukur

Jurgeni: Po, e vërtetë

Ada: Çfarë të tërheq te një femër”

Jurgeni: Prezenca. Nuk më pëlqejnë gocat që flasin dhe pastaj bien në kundërshtim me veten…

Në studio, Jurgeni u shpreh se “Të jesh përballë Adës është një emocion i paparë”.

“Më jepte një emocion, që nuk e përshkruaj dot me fjalë. Thjesht kënaqesha kur e kisha pranë”, tha ai.

Edhe Ada u shpreh se ndihej mirë me Jurgenin: “Jam ndjerë shumë rehat me të”.

Ndërsa, sipas opinionistit Arjan Konomi, “takimi ishte shumë i mërzitshëm, nuk kishte asnjë pëlqim mes të dyve”.

Categories
HOME

KUJDES! Nëse gjuha juaj ka këto shenja urgjent tek mjeku, mund jeni prekur nga kanceri

Kanceri i gjuhës, i njohur ndryshe si karcinoma orofaringale, është një ndër llojet e kancerit më të dhimbshëm dhe të vështirë për t’u dalluar sidomos në hapat e parë tij.

Sipas statistikave, kanceri i gjuhës prek kryesisht meshkujt, por vitet e fundit janë rritur ndjeshëm edhe numri i femrave që preken nga kanceri i gjuhës dhe ai orofaringal.

Ashtu si çdo sëmundje tjetër, kanceri, në fazën fillestare, manifestohet përmes simptomave që tregojnë se diçka nuk po shkon ashtu siç duhet. Nëse dyshoni se keni kancer në gjuhë, kushtojini rëndësi pesë simptomave të mëposhtme:

Plagë në gjuhë: Shfaqja e plagëve, ulcerave ose afteve të dhimbshme në gjuhë është një nga simptomat e para të kancerit të gjuhës dhe atij të orofaringut. Zakonisht këto plagë janë shumë të dhimbshme dhe të bezdisshme të cilat zgjasin për një kohë të gjatë, prandaj bëni mirë t’i kapni në kohë dhe të mos i ngatërroni me herpesat labialë.

Njolla në gjuhë: Nëse vini re që në gjuhë ju shfaqen njolla të bardha (leukoplakia) ose të kuqe (eritroplakia) të cilat zgjasin më shumë se dy javë konsultoheni menjëherë me mjekun tuaj, për të kuptuar se çfarë është.

Gjurma gjaku në gjuhë: Shumë njerëz vënë re njolla gjaku në gjaku në gjuhë dhe mendojnë se ndodh për shkak të gjakderdhjes të mishrave të dhëmbëve, por nuk është ky rasti. Pastroni gjuhën pas ngrënies ose larjes së dhëmbëve me një garzë pambuku që të kuptoni nga vjen gjaku dhe kontaktoni mjekun tuaj.

Categories
HOME

Zmadhoi të pasmet me një operacion të rrezikshëm, në këtë gjendje ka përfunduar tani Linda Halimi

Këngëtarja kosovare, Linda Halimi ka postuar disa fotografi të reja në llogarinë e saj në ‘Instagram’.

Ajo së fundi u komentua dhe u bë lajm në media për ndërhyrje në të pasme.

Halimi, në fotografitë e publikuar më parë tregoi se ka bërë operacion estetik për të hequr dhjamin nga pjesët e tjera të trupit duke e shtuar në të pasmet e saja.

Në imazhet e fundit ajo vjen me ndryshimin në pamje.

 

Categories
HOME

As Naimi nuk do ta njeh, operacionet plastike e kanë transformuar krejtësisht Mihrijen

Mihrije Braha është këngëtarja shumë e njohur kosovare.

Ajo dhe burri i saj, Naimi janë shumë aktivë në skenën muzikore shqiptare.

Mihrija është shumë e përfolur sidomos për paraqitjet e saj në veshje.

Ajo se fundmi ka publikuar disa foto ku po vërehen qartë operacionet plastike.

Buzet, hunda dhe vetullat janë pjesë të fytyrës në të cilat ka interventuar Mihrija.

E në fotot e fundit ajo po duket person krejt tjetër.

Në këtë pamje do ta këtë vështirë ta njoh edhe burri i saj, këngëtari Naim Abazi.

Për më tëpër shikon transformimin e madh në pamje të këngëtares në fjalë. /ora

Shiko foton:

Categories
HOME

Loredana pa pikë grimi, ua mbyll gojën-gojëve të liga

Ajo është figura më e përfolur momentalisht.

Loredana Zefi, për momentin është duke shijuar albumin që ka nxjerrë me ish-partnerin e saj, Mozzik.

Ajo është shumë aktive edhe në rrjetet sociale ku ndiqet më shumë se nga 3 milionë ndjekës.

Lori, pothuajse në gjithë kohën është në lëvizje, pasi është e angazhuar edhe në shumë koncerte jashtë e brenda Zvicrës.

26 vjeçarja është nënë edhe një vajze për të cilën kujdeset shumë.

Lori, së fundmi është shfaqur pa pikë grimi në fytyrën e saj, ku në fakt duket shumë bukur./ora

Categories
HOME

I ka kaluar të dyzetat, Ledina Çelo befason me veshjen e saj

Ajo ka kohë që nuk është pjesë e ekranit.

Ledina Çelo, është Këngëtarja që për moshën që ka arrin të duket perfekt.

Kjo gjë mund të dallohet shumë lehtë në postimet e saj në Instagram, sidomos gjatë verës e cila ka qenë tejet aktive me foto në bikini.

Së fundmi, Ledina Çelo, mori vëmendje me videon në storien e saj e cila shihet e sapo zgjuar gjumi me një bluzë me ngjyrë të gjelbër teksa ekspozon këmbët.

Ndryshe, artistja shqiptare edhe pse 44 vjeçare ia arrin të duket shumë më e re.