Categories
HOME

LENGU Vetëm Me PERIME Që I Vr.ett QELIZAT E KACERlT Për 42 DITË! ..

Doktori i njohur nga Austria, Rudolf Bruess, ka qenë i përkushtuar gjatë tërës jetëssë tij në zbulimin e iilaçit më të mirë natyral kundër kAceriit.

Ai në fund ka arritur ta zbuloj një lëng të veçantë që sjell rezultate të mahnitshme, prej së cilit janë shëruar më shumë se 45,000 njerëz.

Bruess thotë se njerëzit mund t’i mbijetojnë kannceriit vetëm me ndihmën e proteinës, dhe për këtë ka zhvilluar një dietë për një periudhë 42-ditëshe, gjatë së cilës duhet të konsumoni vetëm çaj dhe lëng të veçantë nga perimet e ndryshme.

Përbërësi kryesor dhe më i veçantë i kësaj diete është panxhari. Doktori thotë se qeliizsat e kannceriit do të vdersiin, ndërsa njëkohësisht shëndeti i trupit do të përmirësohet.

Lëngu bëhet vetëm nga perimet organike: panxhari (55 për qind), karotat (20 për qind), rrënjë selino (20 për qind), patate (3 për qind), dhe rrepkë (2 për qind).

Vlen të ceket se panxhari është iilaç tradiicional për leukremiinë dhe sëmunddjee tjera të rënda, për shkak se përmban amiino aciidin beetan, e që ka veti antii kanncerozee.

Konsumimi i rregullt i kësaj pije, përveç kannceriit, ndihmon edhe kundër sëmunddjeeve tjera si në zvogëlimin e kolesterolit deri në 40 për qind, e normalizon shtypjen e gj a.kut etj.

Gratë shtatzëna duhet ta konsumojnë këtë pije për shkak se ka përqindje të lartë të aciidit folik, i cili parandalon shumë sëmunddjee tek të porsaliindurit.

Veç këtyre, lëngu ndihmon edhe në shërimin e dhimbbjevee të kokës, dhimbbjevee të dhëmbiit, dhimbbjeeve në eshtra etj.

Categories
HOME

Claudio puth në faqe Antonelën

Donaldi i ka kërkuar Claudios të puthi Antonelën në faqe.

“Shko puthe pak në faqe Antonelën,një puthje në faqe nuk është asgjë”,- i tha Donaldi.

Antonela nuk donte por prapëseprap ai u çua dhe e puthi.

Categories
HOME

Sa Të Sigurta Janë Ilaçet Pas Skadencës ?

Ndodh rëndom që atëherë kur na duhet një medikament i caktuar përballemi me faktin se ai që kemi në gjendje është ose i skaduar ose shumë pranë datës së skadencës. Dhe dilema nëse mund ta marrim apo jo është e madhe.

Çfarë Do Të Thotë Data e Skadencës Tek Ilaçet

Data e skadencës është një garanci për fuqinë dhe sigurinë e ilaçit.

Sidoqoftë, studiuesit bënë disa kërkime mbi efikasitetin e ilaçeve që janë pranë datës së skadencës ose që janë të skaruara dhe u befasuan.

Sipas tyre në 90% të rasteve, medikamentet që jepen me apo pa recetë janë në gjendje shumë të mirë edhe pas 15 vjet nga data e skadencës.

Për rrjedhojë, autoritetet mjekësore thonë njëzëri se data e skadencës edhe mund të injorohet.

Por në çdo rast, AgroWeb.org ju këshillon të konsultoheni me mjekun në lidhje me skandencën e ilaçeve.

Sa Të Sigurta Janë Ilaçet Pas Skadencës?

Studimet të cilave u referohet AgroWeb.org konfirmojnë se efikasiteti i barnave shtrihet në një afat kohor prej 15 vitesh.

Megjithatë, ka disa përjashtime! Për shembull, barnat kundër dhimbjeve, amfetamina dhe aspirina humbasin forcën e tyre pas skadencës.

Një ilaç, efikasiteti i të cilit dobësohet me kalimin e viteve, sigurisht që mund të bëjë punë.

Megjithatë, është e udhës që ilaçet t’i marrim me një datë skadence të largët për të shmangur efekte të caktuara anësore.

Përse Vendosen Datat e Skadencës Tek Ilaçet?

Në një intervistë për Pharmacology Today, Francis Flaherty, ish drejtor i programit të testimit të ilaçeve të departamentit amerikan për ushqimin dhe barnat e shpjegoi shumë qartë.

Sipas tij, datat e skadencës vendosen në kutitë e barnave për arsye marketingu dhe jo shkencore.

Ai tha se kompanitë farmaceutike fitojnë më shumë para duke vendosur datë skadence.

Asnjërit prej tyre nuk u intereson të mbajnë në raft ilaçe për vite të tëra, shpjegoi Flaherty.

Sigurisht që ka edhe disa përjashtime!

Ekspertët amerikanë thonë se ilaçet e mëposhtme nuk duhen përdorur pas datës së skadencës:

Tetraciklina,

Nitroglicerina

Insulina

Antibiotikët e lëngshëm.

Gjithsesi, ekspertët e AgroWeb.org këshillojnë që nëse ilaçet që merrni për një sëmundje të caktuar kanë skaduar, është e udhës të konsultoheni me mjekun./AgroWeb.org/

Categories
HOME

Zbuloni se Cilat Ushqime Treten më Shpejt dhe Cilat Ju Ngopin Më Gjatë

Ndikimi i tretjes në rënien nga pesha është mjaft domethënës.

Tretja është një proces në varësi të plotë të shëndetit fizik, metabolizmit, moshës dhe gjinisë.

Çdo ushqim ka një periudhë tretjeje të caktuar.

Disa ushqime treten shumë shpejt, ndërsa disa të tjerë kërkojnë orë të tëra.

Në këtë artikull të AgroWeb.org do të zbuloni më shumë informacion për tretjen e ushqimeve, kohëzgjatjen e këtij procesi  dhe ndikimin e tyre në peshë.

Ushqimet Që Kërkojnë Më Pak Kohë Për T’u Tretur

Ushqimet që treten shpejt pasohen nga dëshira për të ngrënë.

Këto ushqime ofrojnë energji të shpejtë dhe rrisin nivelet e glukozës në gjak.

Uji kalon nga stomaku në zorrë pothuajse menjëherë.

Sipas të dhënave të AgroWeb.org, lëngjet e frutave dhe perimeve kërkojnë 15-20 minuta për t’u tretur.

Perimet e freskëta treten për 30 deri në 40 minuta ndërsa ato të gatuara treten po për 40 minuta.

Peshku nga ana tjetër tretet për 45 deri në 60 minuta.

E njëjta gjë vlen edhe për sallatat që përmbajnë vaj.

Ushqimet Që Kërkojnë Më Shumë Kohë Për T’u Tretur 

Këto ushqime rrisin ngadalë nivelin e sheqerit në gjak dhe ofrojnë një nivel më të ekuilibruar energjie.

Nëse konsumoni ushqime të tilla, sistemi tretës është në punë gjatë gjithë kohës dhe luan një rol stërmundues për trupin.

Perimet me përmbajtje niseshteje ku përfshihen edhe patatet kërkojnë deri në 2 orë për t’u tretur.

E njëjta gjë vlen edhe për drithërat ku përfshihet orizi dhe gruri.

Produktet e bulmetit siç është djathi kërkojnë dy orë për t’u tretur, ndërkohë që arrorët si arrat dhe bajamet kërkojnë plot 3 orë për t’u tretur.

Mishi i pulës kërkon 1.5 deri në 2 orë ndërsa  ai i viçit tretet për 3 orë.

Mishi i qingjit nga ana tjetër tretet për plot 4 orë ndërsa ai i derrit tretet me më vështirësi.

Mishi i derrit kërkon rreth 5 orë për t’u tretur.

Ushqime të tilla duhen ngrënë në një orar të caktuar dhe jo në darkë sepse vështirësojnë fjetjen./AgroWeb.org

Categories
HOME

Si quhet kjo bime, Gjendet me shumice ne malet tona dhe vlera e saj i kalon 1000$Kg..!?

Tartuf është një bimë e rrallë, që i ngjan patates dhe kërpurdhës dhe ka shijen e djathit dhe qepë të vjetër. Kjo bimë gjendet edhe në malet Kelmendit, Dukagjinit dhe mbas majes së Cukit në Shqipëri.

Tartuf gjenden nën tokë në simbiozë me rrënjën e një barishte apo peme, dhe dallohen nga aroma e tyre. Ekzistojnë mbi 70 lloje të tartufit.

Tartufi i zi një kilogram kushton diri në 1 mijë euro. Qentë të trajnuar përdoren për të gjetur këtë “kërpudhë” të rrallë, Është e vështirë të gjesh, sepse rritet ekskluzivisht në male të larta me terren të egra dhe nuk mund të kultivohet artificialisht.

Përveç kushteve të veçanta të mbarështimit, tartufët kanë aromë unike që vjen me një përzierje të shiut dhe tokës së paprekur, e cila i jep një kontakt të veçantë çdo vakt me pak gram zhardhok këpurdhash.

Përveç vlerave gastronomike, tartufi janë gjithashtu shumë të shëndetshme, sepse ato rivendosin qelizat e trurit dhe forcojnë trupin.

Categories
HOME

Përdorimi i kësaj bime për 30 dit do tua zgjidhe te gjitha problemet e reumatizmës..!?

Në Shqipëri, rastet e pacientëve që vuajnë nga reumatizma janë në rritje duke prekur edhe moshat nën 30-vjeç. Shkak është stili i keq jetesës dhe kequshqyerja.

Reumatizma është një sëmundje që ka të bëjë me dëmtimin e kyçeve të trupit, të cilat në çdo lëvizje të trupit shkaktojnë dhimbje.

Mjekët deklarojnë se një regjim i dobët ushqimor dhe mungesa e aktivitetit fizik janë dy faktorët kryesorë që sjellin problemet me kyçet.

Shumë studime të mirënjohura mjekësore kanë dalë në përfundimin se përdorimi i trëndafilit të egër në formën e pluhurit apo pudrës redukton në 90 % rastet e dhimbjeve nga reumatizma.

Trëndafili i Egër konsiderohet si një nga bimët medicinale më të mira përsa i përket lehtësimit të dhimbjeve të Reumatizmës duke ndikuar në shëndetin e kockave dhe forcimin e tyre.

Pluhuri i Trëndafilit të Egër – Përgatitja dhe Doza Ditore
Pluhurin e trëndafilit të egër mund ta gjeni në farmaci si suplement, në dyqanet organike por mund ta përgatisni edhe vet.

Mjafton që të keni një sasi të konsiderueshme trëndafilash të egër, të cilët duhet të jenë të thatë.

Shtypini ato fort në një havan guri (enë e posaçme guri për të bluar erëza)dhe më pas kalojini në një sitë kuzhine për të përftuar pluhurin.

Doza ditore e rekomanduar për përdorimin e pluhurit të trëndafilit të egër është 5 gramë në ditë.

Rekomandohet që të përdoret për 1 deri në 3 muaj dhe mund ta konsumoni të shkrirë në një gotë me pak ujë ose direkt duke e gëlltitur.

Megjithatë përdorimi i trëndafilit të egër pluhur për reumatizmën si dhe doza e tij nuk duhet marrë pa u konsultuar më parë me mjekun.

Çfarë Tregojnë Studimet?
Nga një eksperiment i zhvilluar në Britaninë e Madhe nga Institutiti Për Kërkimet Shkencore ndaj Sëmundjeve Reumatizmale,ka rezultuar se pacientët me osteoporozë, tre javë pas përodrimit të suplementeve me trëndafil të egër patën një përmirësim të dukshëm në reduktimin e inflamacionit të kyçeve dhe dhimbjeve të tyre.

Bazuar në këto rezultate, ekspertët rekomanduan përdorimin e suplementeve të trëndafilit të egër pluhur për pacientët që vuajnë nga artriti për një periudhë 1 deri 3 mujore

Categories
HOME

Do të habiteni kur të mësoni çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani një grusht me fistikë çdo ditë..!?

Kontrolli i peshës, përmirësimi i kolesterolit dhe i shëndetit të zorrëve, përfitime nga funksionimi juaj konjitiv dhe shumë mundësi të tjera për mirëqenien tonë – këto fruta të thata të vogla fshehin disa potenciale të mëdha brenda tyre.

Jo vetëm që fëstëkët janë të shijshëm, por ato përmbajnë gjithashtu shumë elementë të dobishëm për të cilët përpiqen trupat tanë. Pavarësisht nëse shtohen në gatim ose thjesht hahen si rostiçer, ata meritojnë të përfshihen në planin e vaktit të të gjithëve.

Ne jemi tifozë të mëdhenj të ushqimeve të shëndetshme, dhe ne vazhdimisht jemi në kërkim të disa opsioneve të reja që shijojnë mirë dhe i bëjnë mirë trupit tonë. Pra, ne po vendosim fëstëkët në qendër të vëmendjes!

Ju pasuroheni me lëndë ushqyese.

Këto fruta përmbajnë elemente të shëndetshëm si fibra, proteina, karbohidrate, yndyrna të shëndetshme, kalium, fosfor, vitaminë A, vitaminë B6, bakër, dhe mangan. Ato kanë kalori më të ulëta në krahasim me shumë fruta të tjera të thata, megjithatë ata përbëjnë meze të përsosura të përditshme. Rekomandohet të hani një grusht prej tyre në ditë. Dhe mbani mend, është më mirë nëse ato janë të pakripur.

Nivelet e kolesterolit tuaj mund të zvogëlohen

Fëstëkët janë gjithashtu të pasur me antioksidantë të cilët ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira (atomet e paqëndrueshëm që mund të dëmtojnë qelizat, duke shkaktuar sëmundje dhe plakje). Falë këtyre antioksidantëve, këto fruta janë të mira për ata me kolesterol të lartë që dëshirojnë ta zvogëlojnë atë. Një studim i vogël u krye, ku pjesëmarrësit hëngrën 1-2 grushtë të vegjël fëstëkë për 4 javë, dhe në fund, ata patën nivele më të ulëta të kolesterolit “të keq”.

Shëndeti i syve tuaj përmirësohet.

Elementë të tjerë të dobishëm që fshihen në fëstëkë janë luteina dhe zeaxanthina, të cilët janë të dy antioksidantë të fuqishëm që kanë një efekt të mirë në shëndetin e syve. Ato mund të ulin shanset për të zhvilluar çështje të lidhura me vizionin, si dhe degjenerim makular të lidhur me moshën dhe kataraktet.

Mund të harroni problemet e traktit digjestiv.

Meqenëse fëstëkët janë të pasur me fibra, ata janë gjithashtu të mirë për sistemin tuaj tretës. Fibra është e nevojshme që qelizat e zorrës së trashë të qëndrojnë të shëndetshme, për të mbajtur rrjedhjen e traktit tretës dhe për të parandaluar çrregullimet e tretjes si kapsllëku. Është bërë një studim i vogël dhe rezultatet treguan se konsumimi i fëstëkëve mund të përmirësojë përbërjen e mikroflorës së zorrëve.

Do të jeni në gjendje të mbani një peshë të shëndetshme
Frutat e thata janë produkte të mrekullueshme për humbjen e peshës në përgjithësi, shkruan supershendeti. Nëse i hani ato rregullisht, ju merrni më shumë kontroll dhe ato ju ndihmojnë të parandaloni që të fitoni peshë.

Është bërë një studim tjetër, dhe rezultatet zbuluan se pjesëmarrësit që hanin fëstëkë si meze, kishin indeks më të zvogëluar të masës së tyre të trupit. Prandaj mos harroni t’i përfshini ato në menynë tuaj!

Nivelet e sheqerit tuaj ekuilibrohen.

Një grup i vogël njerëzish morën pjesë në një studim ku kombinuan bukën e bardhë, e cila është e pasur me karbohidrate, me fëstëkë. Doli që këto fruta të thata ulën sheqerin e lartë në gjak pasi konsumuan bukën. Pra, është një ide e mirë t’i shtoni ato edhe në ushqimet tuaja, veçanërisht nëse jeni mësuar të hani ushqime si orizi, makaronat dhe patatet pure, të cilat gjithashtu janë të larta në karbohidrate.

Trupi juaj mund të bjerë në gjumë më shpejt.

Arrorët përmbajnë një nga përqendrimet më të larta të melatoninës, e quajtur edhe “hormoni i gjumit”. Kjo është shumë e rëndësishme, pasi rregullon ciklin tonë të zgjimit dhe të gjumit dhe na ndihmon të qetësohemi dhe të flemë më shpejt.

Në mbrëmje, kur dielli perëndon, trupat tanë fillojnë të prodhojnë më shumë melatoninë për të na ndihmuar të biem në gjumë, por njerëzit që nuk e kanë sa duhet, kanë probleme me gjumin. Konsumimi i fëstëkëve para gjumit mund t’ju ndihmojë të zgjidhni këtë problem.

Funksionaliteti juaj i trurit përmirësohet

Falë elementeve të tyre të shëndetshëm, frutat e thata janë shtesa të shkëlqyera për trurin tonë. Një studim zbuloi se ngrënia e tyre në mënyrë të rregullt përfiton funksionet kryesore të trurit, dhe fëstëkët duket se ishin një nga frutat e thata më të mira për këtë. Për shembull, ngrënia e tyre është thelbësore për forcimin e kujtesës dhe të mësuarit, proceset njohëse, perceptimin dhe madje edhe lëvizjen e shpejtë të syve gjatë gjumit.

Categories
HOME

Doktoret zbulojnë të vërtetën, Hani djathë të bardhë sa me shume dhe thoni lamtumirë këtyre sëmundjeve..!?

Kush nuk e do djathin? Shqiptarët e konsumojnë shumë. Një fetë djathi e shndërron edhe sallatën apo vaktin më të mërzitshëm në një gosti të shijshme. Djathi, edhe në të kaluarën ka qenë një nga produktet e bulmetit më të rekomanduara nga mjekët, për shkak të vlerave shëndetësore që ka. Por e kishit menduar ndonjëherë se kur është koha më e mirë për t’i marrë të gjitha vlerat e tij?

Duke qenë se është një produkt që konsumohet gjërë, nuk është menduar gjatë se në cilin vakt djathi ka potencialin e tij më të madh. Sipas të dhënave të mbledhura , mëngjesi është vakti më i përshtatshëm ku trupi ynë përfiton më shumë nga vlerat e djathit të bardhë. Më poshtë gjeni të listuar gjashtë arsyet përse djathi i bardhë duhet të konsumohet në mëngjes.

Është shumë i thjesht për t’u tretur
Djathi i bardhë është produkti i bulmetit që organizmi ynë e tret më lehtë. Falë strukturës së tij, enzimat e stomakut arrijnë ta shpërbëjnë shumë shpej dhe në të njëjtën kohë lehtësohet dhe përthihtja e mineraleve që ai përmban. Një vlerë tjetër është se duke qenë se ka veti anti inflamatore, ai ndihmon shumë tretjen e të gjithë personave që janë intolerantë ndaj produkteve të bulmetit.

Ka përqindjen më të ulët të yndyrës
Djathi i bardhë ka 21 gramë yndyrë për çdo 100 gramë, duke e çuar këtë produkt në shkallën më të lartë të klasifikimit të ushqimeve mirëbërëse. Nëse ky djathë konsumohet në mëngjes nga personat që kanë probleme me kolesterolin, ai ndihmon ruajtjen e një ekuilibri të shëndetshëm të përthithjes së yndyrës edhe gjatë ditës.

Një burim i mirë i proteinës
Përveç sasisë së konsiderueshme të kalciumit, djathi i bardhë përmban edhe proteina. Të gjithë ekspertët dhe mjekët këshillojnë këdo, që mëngjesin ta pasurojnë me sa më shumë proteina. Nga njëra anë ato i japin organizmit tonë më shumë energji gjatë ditës, dhe nga an tjetër janë jetësore për shëndetin e muskujve.

Plot me vitamina
Djathi i bardhë është i pasur me vitaminat më të rëndësishme siç janë B6, vitamina A dhe fosfori. Vitamina B6 ka një funksion thelbësor për metabolizmin dhe formimin e qelizave të reja.

Ndërkohë vitamina A falë antioksidantëve që përmban, lufton të gjitha radikalet e lira. Fosfori, i fundit në radhë po jo nga rëndësia, është një mineral që gjendet në secilën qelizë të organizmit tonë.

Ai ndihmon stomakun të ruajë ekuilibrin e aciditetit. Në bashkëveprim me kalciumin ai rigjeneron dhe ndërton qelizat kockore për rritjen dhe jetëgjatësinë e organizmit. Këto vitamina dhe minerale, nëse konsumohen në mëngjes, arrijnë të ruhen në organizëm dhe e kryejnë funskionin e tyre përgjatë gjithë ditës.

Një probiotik fantastik
Djathi i bardhë është produkti ideal për shëndetin e aparatit tretës. Ai përmban një numër të lartë probiotikësh, të cilët ndikojnë në përmirësimin e funksioneve të stomakut por jo vetëm.

Ndihmon në shëndetin e kockave
Duke qenë se djathi i bardhë prodhohet nga qumështi i lopës, deles apo dhisë, është burimi më i mirë i kalciumit dhe kaliumit. Nëse ai konsumohet në mëngjes, trupi përfiton nivelet e duhura të këtyre mineraleve.

Categories
HOME

Kjo është perimja e cila pastron mëlçinë, zorret dhe kuron zemren, trurin dhe mushkerite

Plakja shkakton ndryshime në qelizat, indet dhe organet, duke ndryshuar kështu tërë trupin, si brenda ashtu edhe jashtë.

Procesi normal i plakjes përke qëson funksionin e qelizave, të cilat përfundimisht vd esin. Dhe, funksioni i organit varet nga gjendja e qelizave brenda saj.

Për më tepër, një rënie e funksionit të një organi, për shkak të plakjes, ndikon në funksionin e një tjetri. Siç mund ta shihni, çdo gjë në trupin tonë është e lidhur me njëri-tjetrin.

Një gjë çon në një tjetër, prandaj një problem shëndetësor shpesh mund të shkaktojë një tjetër. Plakja është e pashmangshme për çdo qenie të gjallë në planet, të paktën tani për tani, dhe kjo do të thotë që ndryshimet në trupin tonë do të vazhdojnë të ndodhin gjatë tërë jetës sonë.

Ky proces natyror ndikon çdo qelizë, organ, dhe funksion trupor herët a vonë, duke dobësuar gradualisht funksionin e tyre.

Nuk mund ta ndalojmë që kjo të ndodhë, por mund të vonojmë dhe zvogëlojmë efektet e plakjes duke u kujdesur për shëndetin tonë.

Megjithatë, disa probleme shëndetësore lidhur me moshën ndodhin më shpejt se të tjerët. Detyra jote është mbrojtja e organeve të prirura për përke qësim për shkak të plakjes, duke ruajtur kështu funksionin e tyre optimal sa më shumë që të mundemi.

Disa nga problemet më të hershme shëndetësore që lidhen me plakjen ndikojnë tek sytë, mëlçia dhe zorra e trashë.

Syte

Kur të plakeni, mprehtësia e vizionit tuaj zvogëlohet, pavarësisht se mund te perdorni syze. Gjithashtu, mund të keni sy te thatë për shkak të prodhimit më të ulët te loteve.

Sëm. undjet më të zakonshme të lidhura me retinën në moshën më të vjetër përfshijnë heqjen e retinës, retinopati diabetike dhe degjenerimin makular. Probleme të tjera të syrit për shkak të plakjes janë kataraktet, enofthalmos (tërheqja e syrit brenda orbitës) etj.

Melcia

Plakja e bën mëlçinë të bëhet e ndjeshme ndaj shumë ndryshimeve mikros kopike dhe strukturore. Për shembull, ajo bëhet më e errët në ngjyrë, zvogëlohet dhe aftësia e saj për të metabolizuar subst anca zvogëlohet. Plakja rrit rrez ikun e zhvillimit të mëlçisë yndyrore.

Zorra e trashe

Problemi më i zakonshëm gastrointestinal në lidhje me plakjen është lëvizja e parregullt e zorrëve. Kjo ndodh për shkak të funksionit të dobët ose disa sëm. undjeve në zorrë.

Probleme të tjera te moshes lidhur me këtë organ janë hemorroidet dhe diarreja, si dhe polipet.

Si te permiresoni funksionin e tyre ne menyre natyrale:

Shumë njerëz të moshuar thonë se kanë përmirësuar funksionimin e këtyre organeve, duke përdorur një kombinim të disa përbërësve të shëndetshëm.

Kjo përzierje i ndihmoi të hiqnin yndyrën nga mëlçia e tyre, të përmirësonin vizionin e tyre dhe të pastronin zorrën e trashe,duke rikthyer kështu lëvizjen normale të zorrëve.

Përbërësi kyç në këtë recetë është panxhari. Ai ka një përmbajtje të pabesueshme të lëndëve ushqyese dhe siguron disa përfitime shëndetësore. Ai përmban përbërësit e rrallë betaine dhe triptofani që ndihmojnë në qetësimin e nervave dhe luf. timin e efekteve të str esit.

Konsumi i saj i rregullt përmirëson sistemin kardiovaskular, nxit qarkullimin e gja. kut dhe rrit nivelin e energjisë, të gjitha keto do ta bëjnë ditën tuaj më të lehtë.

Kombinoni përbërësit e mëposhtëm për të bërë një sallatë të shijshme:

2 qepë,

2 ose 3 panxhar,

Uthull,

Kripë për shije,

Vaj ulliri ekstra i vir.gjer.

Pasi te qeroni panxharin,ziejeni ne nje sasi te vogel uji duke i hedhur pak kripe.Pastaj, priteni në kube të vogla. Pritini qepët në copa të vogla dhe shtojini ato në kubat e panxharit. Hidhni pak vaj ulliri dhe uthull, dhe spërkatni pak kripë per shije.

Nëse konsumohet rregullisht, kjo sallatë do të ndihmojë në përmirësimin e vizionit tuaj dhe detoksifikimin e mëlçisë dhe zorrës së trashë.

Categories
HOME

Melhemi që hollon mukusin, një ilaç i vjetër i gjysheve tona, shëron bronkitin kronik

Kushdo që ka pasur një problem me bronkit e di shumë mirë se sa e vështirë është shërimi i kësaj sëmundjeje. Shumica e rasteve të bronkitit mund të shërohen duke pushuar dhe duke pirë shumë lëngje. Sidoqoftë, forma kronike kërkon terapi që do t’i përshtatet pacientit.

Bronkiti kronik mund të shkaktojë një ndryshim të papritur të gjendjes së pacientit, momente përmirësimi dhe përkeqësimi. Si një opsion efektiv, ekzistojnë mjete të ndryshme juridike natyrore për trajtimin e bronkitit që karakterizohen nga veprimi i shpejtë dhe mungesa e efekteve anësore.

Ato ndihmojnë shumë në lehtësimin e simptomave të bronkitit kronik dhe nuk ndërhyjnë në veprimin e barnave të përshkruara nga mjeku. Bronkiti është një infeksion i kanaleve kryesore të mushkërive, pra bronkeve.

Një rol i rëndësishëm i bronkeve është të prodhojë mukus të shkaktuar nga irritues dhe alergjen. Këto kanale irritohen dhe inflamohen gjatë infeksionit, gjë që rrit prodhimin e mukusit dhe krijon një numër problemesh për ata që preken me bronkit kronik.

Ilaçet natyrore dhe recetat për bronkitët kronikë

Xhenxhefil

Rrënja e xhenxhefilit ndihmon në hollimin e sekrecioneve të trasha. Rrit qarkullimin në mushkëri dhe lehtëson proceset inflamatore. Vendosni 15 copa të prera hollë të rrënjës së xhenxhefilit në 4 litra ujë dhe lëreni të ziejnë.

Hiqeni tiganin nga nxehtësia, lëreni të ftohet pak dhe shtoni katër gota me lëng limoni të shtrydhur fllad dhe tre lugë çaji me mjaltë. Lëreni për 20 minuta dhe kullojeni lëngun. Ruani pijen që rezulton në frigorifer dhe konsumoni një ose dy gota në ditë.

Shafran i Indisë për trajtimin e bronkitit kronik

Kurkumina në këtë erëz ka veprim antiviral dhe anti-inflamator, i cili është i dobishëm në trajtimin e sëmundjeve të tilla si bronkiti kronik. Përzieni një gotë qumësht kokosi, një gotë qumësht bajame, një lugë çaji pluhur shafran i Indisë, xhenxhefil të bluar, një majë kanelle të bluar, gjysmë lugë çaji piper të zi dhe një lugë gjelle vaj kokosi. Nxehtësia, por mos e vlim të ziejë, duke e trazuar herë pas here. Pini të nxehtë ose të ftohtë.

Xhensen

Kjo barishte është efektive për sëmundjet e traktit respirator siç është bronkiti kronik. Pastron bronket dhe lehtëson kollën. Hidhni një lugë gjelle copëza të prera hollë të xhensenit në 200 ml ujë.

Zieni derisa të vlojë dhe prisni 2 minuta që të ftohet pak. Zhytni barishten në ujë të vluar dhe lëreni për 5-10 minuta, varësisht nga fakti nëse doni një aromë më të fortë ose më të dobët. Përmblidhni 2-3 herë në javë.

Kripë deti

Një metodë e lirë, por efektive është shpëlarja e fytit dhe e gojës me ujë në të cilin tretet pak kripë. Ndihmon gjithashtu njerëzit me bronkit kronik të heqin qafe mukusin e tepërt nga rrugët e frymëmarrjes. Lehtëson simptomat pavarësisht nëse bronkiti është shkaktuar nga një infeksion apo nga një virus. Shkrijeni një lugë çaji kripë në një gotë me ujë të vakët. Shpëlajeni fytin me këtë tretësirë ​​tri herë në ditë.

Vaj ulliri për bronkit kronik

Ky vaj ka veprim anti-inflamator dhe është i shkëlqyeshëm për lehtësimin e kollës tek njerëzit me bronkit kronik. Importantshtë e rëndësishme të kërkoni vaj cilësor, sepse vetëm ai ka një efekt shërues.

Blini vaj ulliri të shtypur ekstra të ftohtë. Përzieni dy lugë vaj ulliri, dy lugë lëng limoni të shtrydhur fllad, një lugë mjaltë cilësor dhe një lugë ujë. Shuma e një lugë çaji çdo natë para gjumit.

Livando

Njihet si bimë që ka efekt qetësues dhe antimikrobik. Ai relakson rrugët e frymëmarrjes dhe lehtëson kollën dhe ndihmon në nxjerrjen e mukusit. Përzieni tre lugë çaji vaj jojoba, 4 pika vaj esencial livando dhe 4 pika vaj trumze. Masazhoni gjoksin dhe shpinën me këtë përzierje për disa minuta dhe lëreni lëkurën t’i thithë ato. Përsëriteni procedurën çdo natë.

Qepë

Studimet tregojnë se përdorimi universal i hudhrës si ilaç natyral ka një ndikim pozitiv në shëndetin e njeriut. Gjithashtu, veprimi antimikrobik i thelbit të hudhrës është i dobishëm për lehtësimin e simptomave të bronkitit kronik. 1 hudhër shtypni dhe hidhni sipër qumështin e bajames. Sillni përzierjen në një çiban. Pini çdo natë para gjumit, ndërsa është ende e ngrohtë.