Categories
HOME

Më i pikëlluar se kurrë/ Princ Harry fotografohet në gjendje jo të mirë, pas vdekjes së Mbretëreshës

Princi Harry është ribashkuar me Meghan Markle sot pas një vizite në Balmoral për t’i bërë nderimet e tij gjyshes së tij Mbretëreshës, siç pretendohej se Sussex-ët do të qëndrojnë në Britani edhe për dhjetë ditë të tjera deri në funeralin shtetëror.

Duka i Sussex-it dukej i pikëlluar teksa u pa në territorin e Kështjellës Windsor këtë pasdite pasi humbi një garë me kohën për të shkuar në shtratin e gjyshes së tij para se ajo të vdiste dje.

Mbreti Charles III shkoi në Pallatin Buckingham këtë pasdite, ku shtrëngoi duart dhe pranoi ngushëllimet e tyre dhe interpretimet e improvizuara të himnit kombëtar.

Një grua e puthi në faqe. Ai gjithashtu inspektoi lulet dhe homazhet e lëna për nënën e tij të ndjerë në portat përpara se të hynte në pallat. Top Albanai Radio shkruan se vëllai i Harry-t, Duka i Cornwall-it u largua nga Balmoral këtë pasdite dhe po udhëton për në Windsor për të qenë me gruan e tij Kate dhe fëmijët e tyre përpara Këshillit të Aderimit nesër, ku babai i tij do të shpallet zyrtarisht Mbret.

Ngjarja do të transmetohet drejtpërdrejt në televizor për herë të parë. William do të jetë atje për të mbështetur babain e tij si anëtar i Këshillit Privy, por vëllai i tij më i vogël do të qëndrojë në Frogmore Cottage.

Leave a Reply

Your email address will not be published.