Categories
HOME

I fundit! Motori përplaset me shtyllën në Shëngjin, plagoset rëndë një pushues

Një aksident i rëndë është shënuar rreth orës 23:45 të mbrëmjes së djeshme në rrugen kryesore në qytetin e Shëngjinit. Drejtuesi i motorrit ka humbur kontrollin dhe është përplasur me një shtyllë të energjisë elektrike dhe ka përfunduar në trotuar.

Menjeherë banorët e zonës lajmëruan autoambulancen, si dhe së bashku me efektivët e policisë që mbërriten direkt në vendin e ngjarjes i janë gjendur pranë duke i dhënë ndihmen e parë dhe mbajtur në koshiencë.

I dëmtuari është transportuar në gjendje të rëndë shëndetësore me urgjencë në Spitalin Rajonal të Lezhës .

Mësohet se i plagosuri është një shtetas kosovarë rreth 30 vjeçar, i cili po kalon pushimet në Shëngjin.

Policia po heton rreth shkaqeve të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.